TOP 5 najpopularniejszych usterek w iPhone’ach

Zastanawiasz się jakie elementy w telefonach Apple psują się najczęściej. Jeden z serwisów iPhone’ów we Wrocławiu powiedział nam, co najczęściej ulega awarii w tych urządzeniach. Sprawdź nasze zestawienie! 

Serwis Applefix zdradził nam, z jakimi problemami przychodzą najczęściej posiadacze iPhone’ów. W zestawieniu pojawiło się kilka zaskoczeń, o których na pewno byś nie pomyślał! 

Zbita szybka 

Zbita szybka to popularna przypadłość, która dotyka posiadaczy iPhone’ów. W wyniku upadku uszkodzone zostaje szkło, które chroni wyświetlacz. W przypadku takiej usterki koszt wymiany jest znacznie tańszy. Eksperci z serwisu iPhone’ów we Wrocławiu podejmują się takich napraw od ręki. Tego samego dnia klienci otrzymują sprawny telefon. Jak uchronić się przez zbiciem szybki? Warto stosować dobrej jakości szkło hartowane, a także etui, które zamortyzuje ewentualny upadek. 

iPhone się nie ładuje 

Problemy z ładowaniem mogą być związane z uszkodzoną ładowarką lub zabrudzonym portem Lightning. Eksperci z wrocławskiego serwisu iPhone’ów sugerują, że w innym przypadku może dojść do uszkodzenia złącza ładowania, czipu U2 lub elektroniki baterii. Z takim problemem do serwisu przychodzi wielu posiadaczy telefonów Apple. Na szczęście wymiana wadliwego komponentu w pełni rozwiązuje ten problem. 

Słaba bateria 

Po pewnym czasie bateria w iPhone’ach nie działa tak dobrze jak na początku. To normalne, ponieważ każde urządzenie ma określoną ilość cykl, po której ładunek jest mniejszy. Wówczas jedynym i najlepszym rozwiązaniem jest wymiana baterii na nową. Koszt rzędu około 100-150 złotych pozwala cieszyć się smartfonem przez długi czas. 

Problemy z bocznymi przyciskami 

Posiadacze iPhone’ów bardzo często skarżą się na problemy z przyciskami. W starszych modelach może dojść do uszkodzenia przycisku Home, czytnika linii papilarnych Touch ID, ale również przycisku włączania i wyłączania. Serwis podczas naprawy wymienia wszystkie przyciski i tym samym rozwiązuje usterkę raz na zawsze. 

Aparat nie robi zdjęć tak, jak powinien 

Aparat jest intensywnie wykorzystywany na co dzień, dlatego mogą pojawić się z nim problemy. Zazwyczaj są one spotykane w starszych modelach iPhone’ów. Plamy na zdjęciach, brak ostrości, a także efekt mgły – takie usterki najczęściej zgłaszają klienci. Zdarza się, że zwykłe przeczyszczenie soczewki i matrycy rozwiązuje sprawę. Gdy taki krok nie pomaga, wtedy wymieniany jest cały aparat. 

Dodaj komentarz