Blog o Apple

Kiedy wymienić szybkę, a kiedy wyświetlacz?

Użytkownicy smartfonów często borykają się z problemem uszkodzonego wyświetlacza. Wystarczy drobny upadek, aby trwale uszkodzić przedni panel. W tym artykule podpowiemy, kiedy konieczna jest wymiana samej szybki, a kiedy całego wyświetlacza. 

Uszkodzenie przedniego panelu w telefonie wcale nie oznacza, że musisz już rozglądać się za nowym urządzeniem. Tego typu usterki są dość powszechne, dlatego z wymianą nie ma większych problemów. Przed udaniem się do serwisu warto jednak samodzielnie zdiagnozować problem. Objawy zbitej szybki, jak i wyświetlacza są bardzo charakterystyczne.  

Objawy uszkodzonej szybki 

Do uszkodzenia szybki dochodzi w większości telefonów. Zrzucenie smartfona nawet ze stosunkowo niewielkiej wysokości może doprowadzić do pęknięcia szybki. Powstający na przednim panelu tzw. pająk jest tak naprawdę głównym objawem tej usterki. Najczęściej użytkownicy mogą dalej korzystać ze swojego urządzenia. Uszkodzona warstwa ochronna nie wpływa na wyświetlanie poszczególnych treści, co jest dobrą wiadomością, ponieważ wystarczy wymiana szybki. W takim przypadku nie ma konieczności wymieniania całego wyświetlacza. W ten sposób zachowujesz oryginalny ekran producenta. Ile kosztuje taka naprawa? Przykładowo wymiana szybki w iPhone’ach 7 czy 8 kosztuje około 500 złotych. Nowa szybka pozwoli na bezproblemową pracę przez długi czas. 

Jak rozpoznać wadliwy wyświetlacz? 

Jeśli na twoim telefonie treści nie są wyświetlane poprawnie, to oznacza, że uszkodzony jest najprawdopodobniej wyświetlacz. Ta usterka objawia się również kolorowymi pasami na przednim panelu. Może zdarzyć się, że iPhone przestanie reagować na dotyk. Jedyną możliwością jest wówczas wymiana ekranu. Usługa serwisowa nie jest skomplikowana, dlatego jeszcze tego samego dnia powinieneś otrzymać w pełni naprawione urządzenie. Ponownie jako przykład weźmiemy iPhone’a 8. Wymiana wyświetlacza to koszt od około 600 złotych. W przypadku nowszych modeli ta kwota może być trochę wyższa. 

Korzystaj z usług sprawdzonych serwisów 

Wiele osób szukając oszczędności próbuje wymieniać szybkę, bądź wyświetlacz na własną rękę. Takie próby zwykle nie kończą się najlepiej, co wiąże się z wizytą w serwisie i dodatkowymi kosztami. Serwisanci w należyty sposób zajmą się twoim telefonem i szybko doprowadzą go do właściwego stanu. W sprawdzonych serwisach dodatkowo otrzymasz gwarancję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *