Blog o Apple

Gniazdo ładowania czy bateria? Co jest zepsute?

Masz problemy z ładowaniem swojego iPhone’a, ale nie wiesz czy zepsuta jest bateria, czy gniazdo ładowania? W tym artykule podpowiadamy, jak sprawdzić, która usterka dotyczy Twojego urządzenia. 

Telefony Apple potrafią działać długo bez większych problemów. Po pewnym czasie użytkowania mogą pojawić się trudności z ładowaniem lub pracą na baterii. Zanim wybierzesz się do serwisu, sprawdź jaka usterka dotknęła twojego iPhone’a. Charakterystyczne objawy pozwolą na szybkie zdiagnozowanie problemu. 

Objawy zepsutego gniazda ładowania 

Problemy z prawidłowym dostarczaniu energii do urządzenia to tak naprawdę pierwszy sygnał uszkodzonego gniazda ładowania. W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy ładowarka jest w pełni sprawna. Możesz to sprawdzić podpinając ją do innego iPhone’a lub skorzystać z innej.  Zdarza się, że problemy z ładowaniem są spowodowane zabrudzonym gniazdem Lightning. Jeśli po wyczyszczeniu gniazda ładowania i sprawdzeniu samej ładowarki, urządzenie dalej się nie ładuje, to konieczna jest wizyta w serwisie. 

Jak rozpoznać problemy z baterią? 

Problemy z baterią to druga najpopularniejsza usterka, która dotyka telefony Apple. Znaczący spadek pojemności akumulatora skutkuje tym, że smartfon rozładowuje się w znacznie krótszym czasie. Przy mocno wysłużonych bateriach czas pracy może skrócić się nawet o połowę! Jednak nie jest to jedynym objawem uszkodzonego ogniwa. Przy około 15-20% smartfon może się wyłączać. Zdarzają się również sytuacje, gdzie, bateria w iPhone’ach 6S Plus wyłączała się na mrozie. W takim przypadku również konieczna jest wizyta w serwisie. 

Ile kosztuje wymiana gniazda ładowania, a ile baterii iPhone’a 

Zastanawiasz się ile kosztuje wymiana gniazda w iPhone? Na Apple Fix, czyli jednym z bardziej doświadczonych i sprawdzonych serwisów, taka usługa kosztuje od 119 złotych. Wymiana baterii to koszt od około 100 złotych. Wszystko zależy od modelu iPhone’a. Aby dowiedzieć się ile będziesz musiał zapłacić, warto skorzystać z darmowej wyceny. Dzięki temu będziesz wiedział z jakimi kosztami musisz się liczyć. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *