Blog o Apple

Porównanie wydajności flagowych smartfonów

Flagowe smartfony w ostatnich latach bardzo przyspieszyły, przez co różnice w wydajności są niewielkie. Czy iPhone X będzie w stanie oprzeć się bardzo mocnym konkurentom? Sprawdź nasze zestawienie! 

Rywalizacja producentów smartfonów z roku na rok staje się coraz ciekawsza. Nowe jednostki popularnych flagowców pozwalają na odpalanie zaawansowanych graficznie gier, a także programów, które jeszcze kiedyś były dostępne wyłącznie na komputerach. Pora sprawdzić, jak poszczególne smartfony radzą sobie w testach. 

iPhone XS 

W 2017 roku wszystkim wydawało się, że iPhone X będzie niedościgniony pod względem wydajności. Jednak okazało się, że Apple przekroczyło kolejną granicę i stworzyło rewelacyjny procesor A12 Bionic, który w testach wydajnościowych nie ma sobie równych. Według danych z serwisu Geekbench w teście jednego rdzenia telefon Apple osiągnął wynik 1107 punktów. W teście wielu rdzeni uzyskał on aż 2682 punkty. Tym samym w zestawieniu wszystkich urządzeń iPhone po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny. 

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 zaprezentowany na początku 2019 roku w porównaniu do swojego poprzednika znacznie przyspieszył. Autorski procesor Exynos 9820 potrafi wykręcić rezultaty minimalnie gorsze od wcześniej prezentowanego iPhone’a. Wynik 751 punktów w teście jednego rdzenia, to jak na telefon z Androidem znakomity wynik. W teście wielu rdzeni Samsung Galaxy S10 spisał się jeszcze lepiej i osiągnął 2472 punkty.  Drugie miejsce w naszym zestawieniu jest w pełni zasłużone. 

LG G8 ThinQ 

Tak wysoka pozycja telefonu LG G8 ThinQ jest niemałym zaskoczeniem. Procesor Qualcomm Snapdragon 855 uzyskał w teście jednego rdzenia 741 punktów. W teście wielu rdzeni wyprzedził on nawet Samsunga Galaxy S10 uzyskując aż 2663 punkty. Każdy, kto szuka dobrej wydajności w smartfonie nie powinien przejść obojętnie obok tego modelu. 

iPhone X

Smartfon zaprezentowany w 2017 roku był prawdziwą rewolucją i na zawsze zapisał się na kartach historii Apple. Jubileuszowa dziesiątka otrzymała procesor Apple A11, który mimo upływu lat wciąż działa znakomicie. iPhone X w teście jednego rdzenia wykręca 917 punktów, natomiast w teście wielu rdzeni 2352 punkty. Tym samym jego wynik jest minimalnie gorszy od iPhone’a XS oraz iPhone’a XR. 

Jako ciekawostkę możemy podać fakt, że niektóre telefony zmagają się z problemem przegrzewania, który ma bezpośredni wpływ na spadek wydajności. Odpowiedzialny jest za to układ U2 iPhone’ów 8, X oraz nowszych. Na szczęście korzystając z usług dobrego serwisu, taką usterkę można szybko naprawić. 

Huawei P30 Pro 

Huawei P30 Pro został przez wielu okrzyknięty doskonałym smartfonem fotograficznym. Pod tym względem pokonał iPhone’a XS oraz Samsunga Galaxy S10. W kwestii wydajności jego wynik nie jest już tak dobry, choć nie można powiedzieć, że jest on zły. Chiński smartfon w teście jednego rdzenia otrzymał 674 punkty, natomiast w teście wielu rdzeni 2097 punktów. To dobry rezultat, który plasuje go wciąż na wysokim miejscu. Niestety, do wcześniej prezentowanych telefonów trochę mu brakuje. 

Kod do filmu na Youtube: 

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/keRDi1bR_Uc” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *