Blog o Apple

Czy opłaca się wymienić samą szybkę w telefonie?

Uszkodzona szybka w telefonie skutecznie uniemożliwia wygodne korzystanie z urządzenia. W takiej sytuacji nasuwa się pytanie – naprawiać telefon, czy sięgnąć po nowy? W artykule podpowiemy, co opłaca się bardziej na przykładzie iPhone’a 8. 

Czym objawia się uszkodzona szybka w telefonie? 

Do uszkodzenia szybki może dojść przy uderzeniu telefonu, bądź jego upadku. Pęknięte szkło wygląda jak pajęcza sieć i sprawia, że normalne korzystanie ze smartfona jest utrudnione. Jeśli w Twoim urządzeniu działa dotyk, a na wyświetlaczu nie widać kolorowych pasków, to możesz być spokojny. Wymiana szybki w iPhone’ach 8 i innych jest prosta i stosunkowo niedroga. 

Czy szybkę w telefonie można wymienić samodzielnie? 

Samodzielne wymienianie szybki w telefonie nie jest wskazane. Potrzebne są do tego nie tylko specjalne umiejętności, ale również narzędzia. Proces wymiany zbitej szybki składa się aż z 7 etapów. Przy wykonywaniu usługi wyświetlacz jest poddawany regeneracji. W domowych warunkach taki zabieg mógłby skończyć się całkowitym jego uszkodzeniem, a to wiązałoby się z kolejnymi kosztami. Ostatecznie naprawa i tak skończyłaby się wizytą w serwisie. Warto dodać, że do wymiany szybki w iPhone 8 i innych wykorzystywane są najwyższej jakości części

Ile kosztuje usługa wymiany szybki? 

Cena wymiany szybki zależy w dużym stopniu od modelu telefonu. Zazwyczaj taka usługa kosztuje około 500 złotych, jednak w przypadku nowszych iPhone’ów kwota ta może być nieco wyższa. Warto skorzystać z darmowej wyceny, jaką oferuje serwis. Jeszcze przed naprawą będziesz dokładnie wiedział ile będzie kosztować wymiana. Naprawy są realizowane od ręki, więc ze swoim iPhone’em rozstaniesz się tylko na kilka godzin. Pamiętaj, żeby korzystać z usług profesjonalnych i renomowanych serwisów. W takich miejscach nie ma ryzyka, że po pewnym czasie problem powróci. Polowanie na okazje nie ma większego sensu. 

Czy warto wymieniać szybkę? 

Usługa wymiany szybki w iPhone’ach 8, X, czy XS zdecydowanie jest godna polecenia. Element wymieniony przez fachowców będzie działał tak samo, jak w nowym urządzeniu. Dużym plusem jest możliwość zachowania oryginalnego wyświetlacza. Za serwis smartfona zapłacisz znacznie mniej niż za zupełnie nowe urządzenie, dlatego warto zdecydować się na taki krok. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *