Blog o Apple

Czy opłaca się kupić nowego iPada?

Apple zaprezentowało kolejną odsłonę budżetowego iPada, która zachęca do zakupu bardzo dobrym wyposażeniem i atrakcyjną ceną. W artykule odpowiemy na pytanie czy opłaca się kupić nowy tablet od Apple. 

iPad otrzymał większy ekran 

Najnowszy iPad otrzymał większy ekran o przekątnej 10,2 cala. W porównaniu do poprzedniego modelu, który miał wyświetlacz 9,7-calowy, przestrzeń robocza została zwiększona. Dzięki temu korzystanie z urządzenia będzie jeszcze wygodniejsze. Wszystko wskazuje na to, że ekran Retina nie będzie sprawiał większych problemów. To niemal identyczna konstrukcja LCD, co w starszym modelu. Tym samym serwisowanie iPada nie będzie sprawiać większych problemów. 

Świetne podzespoły i system iPadOS

Tablet Apple wizualnie nie zmienił się mocno, ale wewnątrz zaszły istotne zmiany. Procesor Apple A10 zapewni jeszcze większą wydajność. W połączeniu z systemem operacyjnym iPadOS będzie można korzystać z niego, jak z normalnego komputera. Dodatkowo, amerykański producent wprowadził wsparcie dla zewnętrznych nośników, co jest dobrą wiadomością. 

Serwis iPada nie będzie skomplikowany 

Nowy iPad dysponuje czytnikiem linii papilarnych Touch ID i kamerą 8-megapikselową. Producent przewidział także wsparcie dla klawiatury Smart Keyboard oraz rysika Apple Pencil. To oznacza, że pojawiły się w nim elementy, które zadebiutowały już kilka lat temu. To dobra wiadomość dla użytkowników, ponieważ dostęp do części zamiennych nie będzie stanowił problemu. Sprawdzony serwis iPada poradzi sobie bezproblemowo w przypadku danej usterki. Koszty będą porównywalne do serwisu iPada 9,7-calowego. 

Czy opłaca się kupić tablet Apple? 

Nowy tablet Apple będzie kosztował w podstawowej wersji 1699 złotych. To bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Nowy iPad będzie znakomitym urządzeniem zarówno do nauki, jak i rozrywki. Pod względem wydajności na pewno nie będzie on odbiegał od konkurencyjnych tabletów z Androidem. Dużą zaletą są również niskie koszty ewentualnego serwisu iPada. To sprawia, że takie urządzenie posłuży przynajmniej kilka lat. Dowodem na to jest iPad Air 2, który mimo kilku lat na karku wciąż otrzymuje wsparcie od producenta. Zdecydowanie warto zainwestować w ten model. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *