StaffCop Standard

176,00  156,00 


StaffCop Standard – monitorowanie pracowników i zapobieganie utracie danych

StaffCop Standard monitoruje zatrudnionych pracujących na firmowych stanowiskach pracy, tworzy szczegółowe raporty o działaniach każdego pracownika i zabezpiecza lokalną sieć przed wewnętrznymi zagrożeniami.

Dzięki zebranym informacjom na temat działań pracowników, można zoptymalizować harmonogramy pracowników, poprawić ich wydajność, wykryć, zbadać i wyeliminować naruszenia w kwestii wrażliwych danych. Informacje gromadzone przez oprogramowanie StaffCop mogą być wykorzystane jako dowód podczas dochodzenia w razie jakiegoś incydentu.

Instalacja StaffCop zajmuje tylko kilka minut. Jego interfejs jest łatwy i przyjazny dla użytkownika. Każdy nabywca jest w stanie zainstalować produkt i zarządzać nim samodzielnie.

 

Najważniejsze funkcje

 • Rejestrowanie zrzutów ekranu
 • Monitorowanie aplikacji
 • Monitorowanie korespondencji e-mail
 • Monitorowanie stron www
 • Monitorowanie portali społecznościowych
 • Rejestrowanie aktywności na czatach i komunikatorach
 • Monitorowanie urządzeń USB
 • Śledzenie wyszukiwania
 • Śledzenie plików i folderów
 • Monitoring klawiatury, rejestrowanie znaków
 • Monitorowanie zdarzeń systemowych
 • Raportowanie aktywności komputera
 • Instalacja i monitorowanie w trybie ukrycia
 • Powiadomienia alarmowe
 • Zdalna instalacja/deinstalacja

 

Kreator Raportów StaffCop

StaffCop Standard może automatycznie tworzyć szczegółowe raporty (w tym raporty graficzne) o działaniach użytkownika na stanowisku pracy, na którym zainstalowany jest agent programu. Raporty zawierają diagramy dotyczące pracy z aplikacjami i grami, wyniki sesji stron internetowych i monitorowanie rozmów. Korzystając z tych danych, można przeprowadzić kompleksową analizę działań personelu, podczas pracy na stanowiskach w firmie.

Kreator może wysyłać te raporty za pośrednictwem FTP i poczty e-mail. Ponadto jedną z opcji jest Harmonogram Generowania Raportów, dzięki czemu można określić dokładne daty i godziny, w jakich istnieje potrzeba otrzymywania raportów.

 

Zdarzenia lokalne

Oprogramowanie kontroluje uruchomione procesy i aplikacje oraz monitoruje zdarzenia systemowe i pliki wysyłane do drukowania. Przechwytuje zrzuty ekranu ekranów umieszczonych na stanowiskach pracy w określonych przedziałach czasowych, przejmuje również kluczowe logowania użytkowników.

 

Operacje na plikach

StaffCop Standard monitoruje operacje za pomocą plików przesyłanych przez urządzenia USB, kanały internetowe i wewnętrzną sieć lokalną. Produkt kontroluje zawartość schowka. W razie potrzeby program blokuje porty i urządzenia USB. Ta funkcjonalność jest jednym z narzędzi proaktywnej pracy w zapobieganiu wyciekom informacji i rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania.

 

Internet i sieć lokalna

System monitorowania aktywności użytkownika (UAMS) zapewnia kontrolę nad czasem spędzonym przez pracownika w internecie.  StaffCop Standard monitoruje także żądania wyszukiwania i kontroluje działania użytkowników w sieciach społecznościowych.

Produkt przechwytuje wiadomości wysyłane za pomocą popularnych komunikatorów internetowych (ICQ, Skype itp.), kontroluje wymianę e-maili, włączając pliki dołączone do e-maili. Ponadto StaffCop przetwarza zaszyfrowany ruch, przekazywany za pośrednictwem kanałów SSL i HTTP, zapewniając wysoki poziom kontroli kanałów transmisji danych w Internecie.

 

Monitorowanie urządzeń do przechowywania danych USB

Program w pełni identyfikuję użytą pamięć USB, określa jej nazwę i rejestruje czas, kiedy urządzenie było podłączone i odłączone od stanowiska pracy zatrudnionego. W tle kopiuje pliki przeniesione przez pracowników na nośnik USB. Następnie kopie te są wysyłane do administratora.

Blokada urządzenia USB do przechowywania danych chroni stanowiska pracy przed atakami wirusów i zapobiega wyciekom poufnych danych. Kopiowanie w tle plików przeniesionych na pamięci USB umożliwia wykrywanie i rejestrowanie prób kradzieży danych i naruszeń zasad bezpieczeństwa informacji firmowych.

 

Monitorowanie czasu pracy pracownika

StaffCop Standard monitoruje działania pracowników na stanowisku pracy. Zapisuje dane o uruchomionych aplikacjach i o tym, jak długo użytkownik pracuje z każdą z nich. Specjalna zakładka „Aktywność” umożliwia monitorowanie i analizowanie, w jaki sposób pracownik wykorzystuje swój czas pracy w przełożeniu na czas rzeczywisty.

Rodzaj produktu

Licencja elektroniczna ESD, wysyłka mailem

Wersja językowa

Polska

Licencja

Bezterminowa

Producent

StaffCop